„Když se o tom bavíme, CZECH Wi-Fi PASS používám denně, aniž bych si to uvědomoval.“ – vysvětluje Marek, návštěvník pražského obchodního centra na Pankráci, kterého jsme oslovili v rámci průzkumu, jak mladí lidé používají Wi-Fi a mobilní data v telefonu.

„Já mám od rodičů internet v telefonu, mají tarif v rámci zaměstnaneckých benefitů. Všude, kde to jde, stejně používám Wi-Fi, nechci se omezovat používáním internetu. “ – doplňuje Marka jeho kamarádka Monika.

Díky produktu CZECH Wi-Fi PASS společnosti Miia SE se můžete připojit k Wi-Fi dvěma způsoby:

  • připojením přes tzv. Hotspot Wi-Fi, tedy kliknutím na Wi-Fi síť CZECH_Wi-Fi_PASS
  • anebo instalací mobilní aplikace Miia pro Apple nebo Android.

Využíváte často Wi-Fi v restauracích i na jiných veřejných místech a chcete mít stále svá data pod kontrolou a chráněná? Běžné a nechráněné Wi-Fi sítě jsou častým cílem zneužití, zejména pak sledování uživatelů, jejich dat a co vlastně toho, co na internetu děláte. K Czech Wi-Fi pass se připojíte pomocí hotspotu anebo mobilní aplikace „Miia“, která váš telefon, tablet či notebook připojí do všech zabezpečených Wi-Fi sítí bez znalosti hesla a zcela automaticky. Je obdobou celoevropské Wi-Fi sítě Fon. Zahraniční turisté jsou zvyklí používat zabezpečené připojení a jistotu stále častěji hledají i Češi. S aplikací šetříte svá mobilní data, nemusíte žádat obsluhu podniků o heslo sítě, surfujete rychleji. Jste připojení k bezpečné Wi-Fi.

Svůj domov zamykáte klíčem, jak chráníte své soukromí na Wi-Fi?

Jako uživatel CZECH Wi-Fi PASS nemusíte řešit žádná hesla do Wi-Fi sítě. Stačí si jednoduše stáhnout aplikaci a využívat automaticky tisíce hotspotů a jejich nabídek. Moderní Wi-Fi vás okamžitě připojí do důvěryhodné sítě, prostřednictvím které můžete prohlížet libovolný web, pohodlně a naprosto bez obav, a to na území celé Prahy a České republiky. Po první registraci, která je zapotřebí pro aktivaci aplikace, již nejsou zapotřebí žádná další ověřování. K Wi-Fi hotspotu Czech Wi-Fi Pass se připojují pouze ověření uživatelé, a proto nemusíte mít obavu z toho, že by vaši práci na internetu sledoval člověk u vedlejšího stolu.

Wi-Fi s mobilní aplikací Miia

Díky aplikaci se pak Váš mobil nebo tablet automaticky připojí všude tam, kde se dostane pod signál zabezpečené Wi-Fi, která je propojená se službou CZECH Wi-Fi PASS, přesně tímto způsobem funguje Wi-Fi v některých nákupních centrech nebo u vybraných nápojových automatů firmy Coca Cola.

V současné době místa pokrytí najdete právě na mapě ve zmíněné mobilní aplikaci s pokrytím zejména v centru Prahy a Špindlerově mlýně. Postupně se ale již dnes objevují nová místa v rámci celé ČR, např. Aquapark Beroun, Areál Peklák a další místa v České Třebové.

Připojení k Wi-Fi bez aplikace

Výběrem CZECH_Wi-Fi_PASS v seznamu dostupných Wi-Fi sítí na vašem zařízení (mobil, tablet, notebook) se Vám během vteřiny otevře přihlašovací stránka – portál služby CZECH Wi-Fi PASS. Pokud se přihlašujete poprvé, budete vyzvání k registraci účtu a potvrzení vaší totožnosti prostřednictvím SMS kódu, stejně jak je tomu zvykem u všech moderních aplikací a služeb (Facebook, Uber, Microsoft Office, atd.).

Při druhém a dalším přihlášení již si bude Wi-Fi a vaše zařízení pamatovat Vaši identitu a Wi-Fi aktivujete potvrzením – stiskem tlačítka Připojit.